Plusy i minusy inwestowania w nieruchomości


Dodane


Plusy i minusy inwestowania w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości może okazać się ciekawą przygodą i szansą na zarobienie całkiem niezłych pieniędzy. Pamiętać należy jednak o tym, że każda forma inwestowania swoich pieniędzy ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą zapoznać się z największymi plusami i minusami inwestowania w branżę nieruchomości. 

Jakie największe zalety?

Jedną z największych zalet inwestowania w nieruchomości jest dość niski poziom ryzyka w kontekście samej ceny nieruchomości. W Polsce ceny za mieszkania charakteryzują się od wielu lat bardzo stabilnym wzrostem. Do kluczowych zalet należy zaliczyć także niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych zwłaszcza, jak porówna je się z oprocentowaniem zwykłych pożyczek. W Polsce poziom oprocentowania lokat jak powszechnie wiadomo jest niższy niż poziom inflacji, dlatego też potencjalne zyski z inwestowania w nieruchomości są bardzo atrakcyjne dla początkujących i doświadczonych inwestorów. Nie można zapominać także o tym, że zarabiać można nie tylko na kupnie/sprzedaży, ale również na tzw. dochodzie pasywnym. Mowa tutaj oczywiście o wynajmowaniu albo dzierżawieniu nieruchomości. Dla wielu inwestorów sporym plusem będzie także możliwość zabezpieczenia swojego kredytu. 

Jakie największe wady?

Jak wspomniano powyżej inwestowanie w nieruchomości ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy pamiętać. Na rynku ofert nieruchomości jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też znalezienie klienta, może okazać się dość trudnym zadaniem. Na szczęście w zadaniu tym może pomóc profesjonalna wyszukiwarka nieruchomości albo monitor nieruchomości. Dla początkujących inwestorów największą barierą jest oczywiście konieczność posiadania dość wysokiego kapitału na zakupienie pierwszej inwestycji. Aby odnieść sukces w tej branży przydać może się także ekspercka wiedza z lokalnego rynku nieruchomości. W Polsce przepisy są niestety dość skomplikowane, dlatego też warto na początku skorzystać z pomocy doświadczonego biura nieruchomości. Nie można zapominać także i o tym, że nie wszystkie oferty nieruchomości dostępne na rynku są w 100% uczciwe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można niestety naciąć się na nieruchomość, która przynosić będzie straty, a nie zyski.

Czy warto?

Inwestowanie w nieruchomości daje bardzo szerokie pole do popisu. Nawet osoby spoza branży, mogą wyspecjalizować się na przykład w wynajmowaniu kawalerek i zarabiać bardzo duże pieniądze. Pamiętać należy zawsze o tym, aby na bieżąco śledzić rynek i dostosowywać się do aktualnych trendów. Dla wielu inwestorów najbezpieczniejszą formą inwestycji obok złota, są właśnie nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie na wynajem? https://fliper.nieruchomosci.pl/artykul/18-na-co-zwrocic-uwage-kupujac-pierwsze-mieszkanie-na-wynajem/