Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie na wynajem?


Dodane


Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie na wynajem?

Zakupienie mieszkania na wynajem, może okazać się wspaniałą inwestycją o dość wysokiej rentowności. W dzisiejszych czasach są nie tylko bardzo niskie stopy procentowe, ale również atrakcyjne ceny samych mieszkań. Nie oznacza to jednak wcale, że wybranie nieruchomości na wynajem jest prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą kupić pierwsze mieszkanie na wynajem, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.


Dobra lokalizacja kluczem do sukcesu

Przeglądając oferty nieruchomości warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na lokalizację, która odgrywa bardzo ważną rolę. Aby zarabiać na wynajmie należy postawić na ośrodki, które przyciągają ludzi, a nie na lokalizacje, z których większość ludzi ucieka. Warto zwrócić uwagę na przykład na nowe inwestycje, aktualny rynek pracy w danym rejonie, obecność szkół wyższych albo przedszkoli. Polski rynek najmu najczęściej ogranicza się głównie do największych metropolii, dlatego też to właśnie na nich warto się skupić. To właśnie większe aglomeracje przyciągają nie tylko absolwentów, ale również osoby szukające nowego zatrudniania. 


Jaki metraż i wyposażenie?

Jeżeli chodzi o metraż, to warto rozglądać się za przeciętnym metrażem, który cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Z praktycznego punktu widzenia najtrudniejsze do wynajęcia są oczywiście większe lokale. Mowa tutaj o powierzchniach powyżej 70 mkw. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale w większych miastach dużym zainteresowaniem cieszą się kawalerki. Najlepszym wyborem będą jednak tradycyjne mieszkania dwu pokojowe o maksymalnej powierzchni do 50 mkw. Jeżeli chodzi o wyposażenie mieszkania, to w dużej mierze zależy ono od tego, komu chcemy tak naprawdę wynajmować dany lokal. Studenci i osoby poszukujące nowego zatrudnienia unikają zazwyczaj tzw. "gołych mieszkań".


W jaki sposób można się ogłaszać?

Zakupienie pierwszej nieruchomości to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby znaleźć osoby, które będą zainteresowane wynajmowaniem mieszkania. Z pomocą przychodzi tutaj monitor nieruchomości i specjalne portale branżowe, na których można umieszczać swoje ogłoszenia. Internetowa wyszukiwarka nieruchomości, może okazać się bardzo przydatna nie tylko dla osób, które chcą kupić nowe mieszkanie, ale również dla osób, które chcą je sprzedać lub wynająć. Aby nasze ogłoszenie przyciągnęło uwagę potencjalnych klientów warto przygotować profesjonalne zdjęcia i rzetelny opis mieszkania, które chcemy wynająć.

https://fliper.nieruchomosci.pl/artykul/17-wyszukiwarka-nieruchomosci-znajdz-oferte-najlepsza-dla-siebie/